BUDYNEK C: Nauczyciel: Ewa Michalak
"Sztuka z książki - warsztaty miniatury i nie tylko"
Od listopada 2024 w poniedziałki w godzinach 12:45-13:30 w bibliotece szkolnej odbywają się zajęcia dodatkowe "Sztuka z książki - warsztaty miniatury i nie tylko". Pierwsze prace już powstały.
10 stycznia 2025 roku odbył się pierwszy etap VIII Ogólnopolskiego Konkursu Kaligraficznego im. Janusza Korzeniowskiego "Piórem i Pazurem".
Uczniowie i uczennice z ogromną pasją i zaangażowaniem pisali i dekorowali iluminacjami, inicjałem lub bordiurą swoje prace konkursowe.
Trzymamy kciuki i czekamy na wyniki!
Uczniowie w bibliotece tworzą półkę z ulubionymi książkami. Brawo czytelnicy!
"Pakuj (się) do kartonu"
W grudniu uczniowie budynku SPC pod opieką "Koła fotograficzno-filmowego Kopernik" pozowali do zdjęć w formie kolażu. W pierwszych dwóch tygodniach grudnia sformułowanie "Pakuj (się) do kartonu" nabrało nowego znaczenia i świątecznego klimatu.
Ewa Michalak
W listopadzie i grudniu odbył się konkurs fotograficzny koła fotograficzno-filmowego Kopernik o nazwie "Święta z książką". Konkurs został wymyślony przez ucznia naszej szkoły Jakuba Jabłońskiego. Gratulujemy pomysłu i innowacyjności. Czekamy na kolejne konkursy i kreatywne pomysły.
Pierwsze miejsce zajęła Dębowska Łucja 6f
Drugie miejsce Domagalski Patryk 5e
Trzecie miejsce Jabłoński Jakub 6f
Wyróżnienia
Zubrzycka Liliana 4c
Kuszpit Kacper 6 f
Uczennice i uczniowie z naszej szkoły szykują się do pierwszego etapu VIII Ogólnopolskiego Konkursu Kaligraficznego im. Janusza Korzeniowskiego "Piórem i Pazurem", który odbędzie się 10 stycznia 2025 roku.
W tym roku ogólnopolska Noc bibliotek pod nazwą "Moc bibliotek" w naszej szkole przekształciła się w pełen emocji "Ekologiczny Wieczór bibliotek". Uczniowie, żeby dotrzeć do głównych atrakcji musieli przebyć szkolny quest ekologiczny. Rozwiązywali zagadki, krzyżówki, gigantyczne wykreślanki i puzzle. Bawili się w ciemności w chowanego, tworzyli zakładki na warsztatach technicznych. Tradycja jest także, że uczestnicy wpisują się sobie na odwrocie zakładki z nocy bibliotek.
Ten wieczór to był wspaniały czas na integrację i radość z przebywania w szkole po zachodzie słońca. Dziękujemy za ten wieczór, Ewa Michalak, Marzena Cybulska i Izabela Gadomska
Koło fotograficzno-filmowe
Już od czterech lat w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika funkcjonuje "Koło fotograficzno-filmowe Kopernik". Uczniowie uczą się sztuki fotografowania i filmowania. Kręcą filmy poklatkową, tworzą kolaże, teledyski i filmiki. Wykonują fotografie i uczestniczą w wielu konkursach z ogromnymi sukcesami.
Kołem opiekuje się Izabela Gadomska i Ewa Michalak
Nie umiesz się zatrzymać?
Nie wiesz co robić, żeby czuć się wypoczętym?
Nie umiesz się odprężyć?
Chcesz zwolnić?
Zapraszamy do biblioteki szkolnej na Zajęcia wyciszająco-relaksacyjne.
Co tydzień w Czwartek!
Od lutego 2024 cyklicznie odbywają się warsztaty wyciszająco-relaksujące dla uczniów naszej szkoły. Organizują je Izabela Gadomska i Ewa Michalak. Miejscem spotkań jest biblioteka szkolna. Uczniowie podczas warsztatów nie rozmawiają. Mogą układać puzzle, czytać książki, rozwiązywać krzyżówki, rebusy i zagadki, tworzyć obrazy z diamentów 3d, układać LEGO, kolorować lub po prostu nic nie robić... W tle sączy się relaksująca muzyka. Światła w części biblioteki są wyłączone lub przygaszone. Uczniowie mogę przynosić na te zajęcia swoje poduszki i koce. Mają do dyspozycji pufy, kanapy i stoliki. Zajęcia są organizowane w ramach ogólnopolskiego projektu "Zmysłoczułe szkoły". Zajęcia mają pomagać uczniom spędzać czas na relaksie bez używek i elektroniki.
Warsztaty efektywnej nauki
W bibliotece szkolnej odbywają się warsztaty, które uczą uczniów koncentracji, organizacji pracy i nauki, tak aby najsprawniej przyswajać wiedzę. Zajęcia odbywają się w poniedziałki od godziny 8:00
Przedstawiamy Państwu nasze pożeraczki i naszych pożeraczy książek
KONKURS
W bibliotece szkolnej odbył się konkurs zorganizowany przez wydawnictwo Adamada i naszą bibliotekę. Konkurs polegał na przedstawieniu swojej ulubionej książki lub opowiedzeniu, jakie książki wydawnictwo powinno wydawać. Uczniowie rysowali i pisali listy z pomysłami na nowe opowiadania i książki, dzielili się swoimi pasjami i upodobaniami. Wydawnictwo Adamada wyłoniło zwycięzców. Ponad 200 uczniów wzięło udział w konkursie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Przepisywanie Mikołajka" organizowanej przez "Piórem i pazurem".
Stworzyli jednorozdzialową książkę "Mikołajka". Uczniowie jednogłośnie wybrali rozdział "Dżodżo". Grupa 15 uczniów pracowała nad przepisaniem i złożeniem książki. Cała szkoła na lekcjach techniki i plastyki z P. Izabelą Gadomską tworzyła grafiki, które potem trafiły do naszego "Mikołajka". Marzena Cybulska w świetlicy szkolnej razem z uczniami składała książkę w jedną całość.
Dzieło przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Z zaszczytem prezentujemy książkę.
Razem z współautorem książki "Zamki i roboty" Mateuszem Rogalskim "Biblioteka pod zakładką" organizowała konkurs polegający na policzeniu wszystkich baniek w niej się znajdujących. Uczestnicy liczyli, przeliczali i doliczali. Wersjom nie było końca
Każdy uczestnik konkursu otrzymał zakładkę a zwycięscy Bańki mydlane. W dniu rozdania nagród biblioteka pełna była baniek. Gratulujemy wszystkim zaczytanym matematykom.
Jest o nas głośno w świecie bibliotek szkolnych! Miesięcznik nauczycieli bibliotekarzy "Biblioteka w szkole" opublikował obszerny artykuł pióra Ewy Michalak(nauczyciel bibliotekarz w budynku SPC) dotyczący Muzeum, które było otwarte w poprzednim roku szkolnym w czytelni w budynku SPC. Autorce gratulujemy a chętnych do lektury zapraszamy do bibliotek SPC i SPB. Tam dostępne są egzemplarze "Biblioteki w szkole".
W bibliotece dostępne są gry planszowe pozyskane w ramach akcji "Szkoła pełna talentów" Lidla. Akcję koordynował w naszym budynku samorząd uczniowski i jego opiekunki Marzena Cybulska i Izabela Gadomska.
W naszej bibliotece powstał kącik promocji książek - "BOOKFLIX". Każdy uczeń może przyjść i polecić książkę, która później trafia na wystawę i może być wypożyczona przez innych uczniów. Zapraszamy do wspólnej zabawy.
W tym roku szkolnym, wspólnie z uczniami, naszej bibliotece i czytelni nadaliśmy nazwę
„Pod zakładką”.
Zapraszamy
Kolejny raz zostały rozdane Niezbędniki ósmoklasisty. Dzięki nim uczniowie klas ósmych będą mieli okazję usystematyzować wiedzę n.t. lektur do egzaminu ósmoklasisty.
Kolejne nowości zawitały do naszej biblioteki. Zapraszamy serdecznie.
Nasza szkoła otrzymała zaproszenie do akcji organizowanej z okazji 15-lecia nadania Zespołowi Szkół w Samborowie imienia Mikołaja Kopernika. Z tej okazji uczennice naszej szkoły wykonały kartkę z życzeniami i zakładki, które trafią do szkoły w Samborowie. Warsztaty odbyły się w bibliotece szkolnej, pieczę nad nimi sprawowały Ewa Michalak i Izabela Gadomska. Kartkę i zakładki wykonały Oliwia Maluchnik, Wiktoria Sikora, Zuzanna Enerlich, Łucja Dębowska i Emilia Nestoruk.
6 października odbył się wieczór bibliotek szkolnych "Absurd nie czytać!" Uczniowie rozwiązywali łamigłówki i rebusy. Odbyły się warsztaty rękodzielnicze, podchody i projekcja filmu. Na zakończenie wieczoru każdy uczestnik otrzymał zakładkę i drobne upominki.
Jak_wygladala_nasza_przygoda_pomagania_pieskom.pdf
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Mrągowie wzięli udział i zajęli pierwsze miejsce w konkursie Wydawnictwa Jaguar! Wykazali się ogromnym zaangażowaniem i empatią pomagając jednocześnie bezdomnym psiakom, którymi zajmuje się dom tymczasowy "ARKA". GRATULACJE!!!
W grudniu po raz kolejny odbyła się, zorganizowana przez samorząd, bibliotekę i pedagoga szkolnego - Justynę Puzynkiewicz-Glinkę, profilaktyczna akcja „Kultura nie tylko w Święta”. Wydarzenie przypomniało i utrwaliło uczniom zasady kulturalnego zachowania. Uczniowie odpowiadali na pytania znajdujące się w kalendarzu adwentowym. Za prawidłową odpowiedź otrzymywali drobne upominki.
Już tylko 9 dni do 1XII. A pierwszego grudnia, jak wiadomo, rozpoczynamy adwent, a jak adwent to profilaktyczna akcja "Kalendarz adwentowy - kultura nie tylko w święta".
Codziennie w bibliotece szkolnej, w budynku SPC, będzie można zaglądnąć do kalendarza i mierzyć się z pytaniami dotyczącymi savoir vivre, czyli kulturalnego zachowania. Każda dobra odpowiedź zostanie nagrodzona.
Rozpoczynamy odliczanie...
Akcja organizowana jest przez zespół profilaktyczny szkoły, samorząd i bibliotekę szkolną.
"Rosnę zdrowo - bezcukrowo. Co z tym cukrem?" to akcja prowadzona od września do listopada w naszej szkole. W której brali udział uczniowie klas piątych. Na lekcjach techniki przeprowadzone zostały zajęcia, które miały na celu uzmysłowić jak wiele cukru znajduje się w przekąskach, które uczniowie przynoszą do szkoły. Uczniowie uczyli się czytać etykiety i składy batonów. Przeliczali także ilość cukru w jednej przekąsce i odmierzali odpowiednią ilość cukru do plastikowego woreczka. Uczniowie zajęli się także odróżnieniem złego od dobrego cukru. Sami też rysowali zdrowe i niezdrowe węglowodany. Po akcji powstały tablice, które prezentują zarówno batony jak i ilość cukru, którą posiadają oraz przybliżają nam temat dobrych i złych cukrów. Tablice cieszą się ogromną popularnością. Akcję organizowało szkolne koło profilaktyczne i Izabela Gadomska (nauczyciel techniki).
Koło fotograficzno-filmowe i uczniowie naszej szkoły z budynku SPC przystąpili do konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych w Poznaniu w ramach udziału w Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Zadaniem było wykonanie zdjęcie na którym zostanie zinterpretowane lub przedstawione hasło konkursowe "W zdrowym ciele zdrowy duch".
Z prac wykonanych przez uczniów powstała wystawa, którą podziwiać można do 24 listopada w holu szkoły na ul Kopernika 2 C. Prace zostaną wysłane na ogólnopolski konkurs pod koniec listopada. Trzymamy kciuki za naszych utalentowanych fotografów.
W październiku i w listopadzie w bibliotece szkolnej, w budynku SPC, została przeprowadzona akcja profilaktyczna "Nie sięgaj po używki - rozbudź pasję czytania". Wydarzenie zorganizowane było przez samorząd, szkolny zespół profilaktyczny i bibliotekę szkolną. Akcja pokazała uczniom naszej szkoły jak wiele różnych uczuć może nam towarzyszyć podczas czytania książki.
Uczniowie chętnie pisali o swoich uczuciach.
Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze wpisy uczniów:
Ciekawość
Radość
Ból
Spokój
Relaks
Podekscytowanie
Inspirację
Zainteresowanie
Biblioteka szkolna SPC (ul. Kopernika 2C) otrzymała od Wydawnictwa Insignis dwa egzemplarze książki "I kto tu rządzi" Richa Knighta, ilustrowanymi przez Allana Sandersa.
Dziękujemy
Zdjęcie wykonała uczennica klasy 6C, Emilia Nestoruk, uczestniczka koła fotograficzno-filmowego "Kopernik".
Biblioteka SPC przystąpiła do Ogólnokrajowego programu "Ratownicy czytelnictwa" organizowanej przez "Fundację Powszechnego Czytania". Cytując za Fundacją "Ratownicy czytelnictwa, to wspólnota edukatorów-liderów, którzy pracują razem, wspierając się wzajemnie, na rzecz upowszechnienia czytania wśród dzieci. Naszą wizją jest, by uczniowie i nauczyciele rozwijali się wszechstronnie, troszczyli się o siebie nawzajem, dbali o otaczający świat, potrafili rozmawiać ze sobą rozumiejąc się i szanując wzajemnie. Czytanie książek buduje takie społeczności."
Pierwsze "Pożeraczki książek" w naszym bibliotecznym klubie.
GRATULUJEMY!!!
Chcesz zostać POŻERACZEM KSIĄŻEK?
Zapraszam do biblioteki szkolnej.
!Nowości w bibliotece w budynku SPC!
Biblioteka zaprasza po nowości zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Uwaga!!! Będzie ich więcej
Pamiętajcie uczniowie , rodzice i nauczyciele nadal mogą proponować zakup książek. Wystarczy zapisać propozycje na kartce i przynieść do biblioteki.
Nasza biblioteka przystąpiła do akcji "BIBLIOTEKA - dobre miejsce dla człowieka".
Pierwszą akcją jest "Klub pożeraczy Książek".
Szczegóły w bibliotece
Zapraszamy!
W poniedziałek, 11 września, w budynku SPC zostało zorganizowane głośne czytanie powieści "Nad Niemnem". Szkoła brała udział w akcji "Narodowego czytania".
Julia Kozłowska, uczennica klasy 6, przeczytała przez radiowęzeł fragment dzieła Elizy Orzeszkowej a cała szkoła w skupieniu słuchała.
Egzemplarze "Nad Niemnem" dostępne w naszej bibliotece zyskały też pamiątkowe pieczęcie, które wykonali Dyrektor Szkoły, Dariusz Żyłowski i uczennice.
Na każdego chętnego czekały też zakładki wykonane specjalnie na tą okazję.
Uczennice naszej szkoły, , zostały wyróżnione w konkursie na kronikę p.t. "Mikołaj Kopernik - człowiek wielu talentów" organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
17 lutego w czytelni biblioteki szkolnej Szkoły Podstawowej nr 1 w Mrągowie na ulicy Kopernika 2C zostało otwarte "Muzeum Mikołaja Kopernika". Muzeum otwarto z okazji jubileuszu 550. urodzin Mikołaja Kopernika, który przypada 19 lutego 2023 roku. Każdy uczeń naszej szkoły będzie mógł odwiedzić Muzeum. Dodatkowo wycieczki zorganizowane( klasowe) będzie oprowadzał przewodnik. To będzie wspaniała okazja do nauki i poznania bliżej patrona naszej szkoły - Mikołaja Kopernika.
Zapraszamy serdecznie
Ewa Michalak
Kolejny raz zostały rozdane Niezbędniki ósmoklasisty. Dzięki nim uczniowie klas ósmych będą mieli okazję usystematyzować wiedzę n.t. lektur do egzaminu ósmoklasisty.
Biblioteka szkolna z czytelnią
Biblioteka szkolna została powiększona i zyskała nowe pomieszczenie. Teraz uczniowie mogą spędzać czas w czytelni, dając się „pochłonąć” dobrej lekturze, ucząc się i poszerzając swoją wiedzę. Więcej miejsca zajmują też nasze zbiory biblioteczne, które sukcesywnie są powiększane. Uczniowie mają dostęp do wszystkich książek i mogą swobodnie poruszać się po bibliotece.
Niezbędnik Ósmoklasisty
W Szkole Podstawowej Nr 1 w Mrągowie powstał „Niezbędnik Ósmoklasisty”, który posłuży naszym uczniom do utrwalenia materiału na „Egzamin Ósmoklasisty” z języka polskiego. W projekcie czynnie uczestniczyli uczniowie wraz z nauczycielami (Magdalena Jabłońska-Ludwa, Alicja Jędrzejczyk, Martyna Piekarska-Kodź i Ewa Michalak). Każdy uczeń otrzymał swój egzemplarz niezbędnika.
23 września w Laboratorium przyszłości w Szkole Podstawowej Nr 1 odbyło się spotkanie z zaproszonym przez Izabelę Gadomską gościem, Ewą Michalak, nauczycielem bibliotekarzem ze szkolnej biblioteki. Warsztaty prowadzone były na lekcji techniki w klasie 5C. Uczniowie wykonywali dynie z papieru. Dzięki zajęciom uczniowie nauczyli się racjonalnego podejścia do kwestii recyclingu.
Zajączek wielkanocny
Za nami kolejne warsztaty z cyklu „Drugie życie książek”. Tym razem uczniowie wykonywali zajączka, dekorując go metodą graficzną, kolorując i przyklejając na tło z kart z książek.
23 marca Dyrektor szkoły, Dariusz Żyłowski, wręczył nagrody przyznane w ogólnokrajowym konkursie „Kartka urodzinowa dla Mikołaja Kopernika” organizowanym przez Centrum Kulturalno-Biblioteczne we Fromborku. Laureatkami konkursu są nasze dwie uczennice Aleksandra Kłak i Julia Kochanowska. Obie zdobyły PIERWSZE MIEJSCA w swoich kategoriach wiekowych. Opiekunami konkursu w Szkole Podstawowej Nr 1, budynku C przy ulicy Kopernika 2C były Barbara Pyrczak, Jolanta Suchecka i Ewa Michalak. Gratulujemy serdecznie naszym Artystkom i życzymy dalszych sukcesów.
Scrabble
Od nowego semestru na korytarzu zamieszczona jest tablica imitująca grę scrabble. Uczniowie naszej szkoły, mają możliwość dołączania haseł do tablicy na korytarzu szkoły. Każdy chętny dopisuje hasło do zdania: „Książki sprawiają, że…”. Zapraszamy do twórczej współpracy.
„Żabki” z wizytą w bibliotece
24 lutego bibliotekę odwiedziły dzieci z oddziału przedszkolnego „Żabki”. Przedszkolaki nauczyły się, kulturalnego zachowania w bibliotece i wysłuchały bajek. Razem z „Kicią Kocią” poznały zasady i przywileje panujące w bibliotece.
Dzień patrona szkoły
19 lutego Szkoła Podstawowa Nr 1 obchodziła Dzień patrona szkoły. Z tej okazji w bibliotece szkolnej “zawitała” tablica dotycząca Mikołaja Kopernika oraz wystawa książek o jego życiu i osiągnięciach. Uczniowie, którzy chcieli pogłębić wiedzę n.t. naszego patrona mogli wypożyczyć interesującą ich literaturę.
Typy czytelników w szkole
W bibliotece szkolnej prowadzona była ankieta czytelnicza. Każdy uczeń i pracownik szkoły mógł wpisać, jakim jest typem czytelnika.
Cykl warsztatów z kaligrafii
W bibliotece zaczęły się cykliczne warsztaty z kaligrafii. Chętni uczniowie mogą nauczyć się sztuki starannego i estetycznego pisania.
Kartka urodzinowa dla Mikołaja Kopernika
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Centrum kulturalno-biblioteczne we Fromborku. Konkurs polegał na stworzeniu kartki urodzinowej dla Mikołaja Kopernika. W konkursie udział wzięli:
Trzymamy kciuki za naszych artystów i gratulujemy wzięcia udziału w konkursie.
Konkurs Biblioteki Miejskiej „POKRĘCONY ŚWIAT – INNY ŚWIAT”
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie Biblioteki Miejskiej w Mrągowie. Udział w konkursie wzięło 101 uczniów. Uczniowie zajęli 6 z 11 miejsc nagrodzonych. Nagrodzono za trzecie miejsce Aleksandra Kaczyńskiego, wyróżniono: Nicolę Szabelską, Amelię Grzybowską, Karola Kozłowskiego i Jana Podsiada. Wszystkim uczniom gratulujemy.
Gra „Wyturlaj bałwana”
W styczniu 2022 roku uczniowie uczestniczyli w zimowych warsztatach. Do gry potrzebna była plansza, kostka, czysta kartka papieru i przybory piśmiennicze. Każdy gracz rzucał kostką i rysował części ilustracji znajdujące się w kolumnie pod wylosowaną liczbą oczek. W grze każdy jest zwycięzcą, a gra kończy się po 5 rzutach, kiedy każdy z graczy ma kompletny rysunek bałwanka. Gotowy rysunek można pokolorować.
Kalendarz adwentowy - Kultura nie tylko w Święta
W grudniu odbyła się, zorganizowana przez bibliotekę i pedagoga szkolnego - Justynę Puzynkiewicz-Glinkę, profilaktyczna akcja „Kultura nie tylko w Święta”. Wydarzenie przypomniało i utrwaliło uczniom zasady kulturalnego zachowania. Uczniowie odpowiadali na pytania znajdujące się w kalendarzu adwentowym. Za prawidłową odpowiedz otrzymywali drobne upominki.
Dzień pluszowego misia
25 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w bibliotece odbyły się warsztaty, których tematem przewodnim był miś. Uczennice wspólnymi siłami pomalowały misia, który potem został ozdobą gazetki w bibliotece.
11 Listopada – Dzień Niepodległości
Z okazji Dnia Niepodległości odbyły się zajęcia plastyczne. Uczniowie mogli odkodować symbole Polski, pokolorować gigantyczną mapę Polski, rozwiązać wykreślankę lub napisać życzenia Polsce.
Bajka Kingi Niwińskiej „Marzenie”
Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczennica, Kinga Niwińska, napisała bajkę dla dzieci zatytułowaną „Marzenia”. Wspólnie z koleżankami z klasy, Julią Kochanowską, Melanią Markowską i Patrycją Alencewicz odwiedziła uczniów „zerówki” naszej szkoły. Po wspólnym wysłuchaniu bajki dzieci wykonały prace plastyczne.
Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych
W październiku biblioteka szkolna świętowała Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, który w tym roku realizowany był pod hasłem „Baśnie i legendy z całego świata”. Na uczniów w bibliotece czekało mnóstwo atrakcji. Można było wysłuchać bajek przez specjalny głośnik. Chętni mogli napisać fragment bajki, do którego kolejną część dopisywał inny uczeń. W ten sposób powstawały nowe, pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji bajki.
Warsztaty „Drugie życie książki – Dynia”
Z okazji Dnia Dyni 29 października odbyły się warsztaty z tworzenia dyni z książki. Uczniowie tworzyli dynie z wyciętych z książki pasków i kawałka kartonu.
Warsztaty „Drugie życie książki – Kundelek”
Z okazji Dnia Kundelka przypadającego 25 października w dniach 25-29 października w bibliotece szkolnej odbywały się zajęcia z rękodzieła. Tematem przewodnim warsztatów był pies. Uczniowie wykonywali prace metodą wyklejania. Warsztaty nauczyły dzieci racjonalnego podejścia do tematu recyclingu.
Warsztaty „Drugie życie książki – zakładka”
Warsztaty z tworzenia zakładek były pierwszymi z cyklu „Drugie życie książek”. Odbywały się od 27 września do 15 października 2021 roku. Dzieci wykonywały i własnoręcznie dekorowały zakładki do książek. Uczniowie działali w duchu ekologii i recyclingu.