AMBASADOR PRZYJAZNEJ EDUKACJI

ZWYKŁE KLOCKI MOGĄ ROZWIJAĆ

Praca w parach

Podczas zajęć uczniowie korzystają z kloców, aby na chwilę oderwać się od lekcji i nabrać energii do dalszej pracy. Podczas zabawy klockami uczniowie wykonywały ćwiczenia lewopółkulowe to grupa ćwiczeń, która  koncentruje się przede wszystkim na stymulowaniu lewej półkuli mózgu, która: analizuje, przetwarza linearnie, porządkuje sekwencyjnie, wykrywa relacje, a to wszystko  ma ogromny wpływ na: mowę, czytanie, pisanie i funkcje intelektualne.

Uczniowie pracują w parach. Każdy ma przed sobą sześć klocków. Pierwsze dziecko łączy klocki w określoną sekwencję, a drugie dokładnie kopiuje sekwencję, dla pewności na koniec porównuje. Następnie pierwsze dziecko pokazuje zmianę w ustawieniu klocków i zakrywa model Drugie dziecko próbuje odtworzyć sekwencję z pamięci.

Olender Iwona