„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy,

zatacza koło i wraca do nas"

Serdecznie dziękujemy Rodzicom i uczniom z SPB nr 1 za wielkie serce i okazaną hojność podczas charytatywnego kiermaszu ciast, który odbył się dnia 7.11.23r.

Za zebrane środki zakupiliśmy gry, zabawki, materiały papiernicze, które umilą małym pacjentom pobyt na Oddziale Dziecięcym mrągowskiego szpitala.

JESTEŚCIE WIELCY !  DZIĘKUJEMY !

Wolontariat SPB nr 1 – Agnieszka Pasiuk, Jowita Pakuła

Samorząd Uczniowski SPB nr 1 – Monika Rolnik, Iwona Szlaur

2022/2023

Od października SKW zbierał karmę, pościele, koce i inne tego typu rzeczy dla zwierząt mieszkających w Domu Tymczasowym Arka Nadzieji. 11 grudnia rzeczy zostały podarowane, a pieski uradowane. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy złożyli dary.

Fotogaleria

Szkolny Klub Wolontariatu w tym roku zorganizował zbiórkę żywności i produktów chemicznych na Szkolną Świateczną Paczkę.  W każdym budynku odbyły się również kiermasze słodkości. Udało nam się zrobić paczki dla trzech rodzin. Serdeczne podziękowania dla wszystkich osób, które zaangażowały się w tą akcję. Jak powiedział Święty Jan Paweł II: "CZŁOWIEK JEST WIELKI NIE PRZEZ TO, CO POSIADA, LECZ PRZEZ TO, KIM JEST; NIE PRZEZ TO CO MA, LECZ PRZEZ TO, CZYM DZIELI SIĘ Z INNYMI"!

Akcja wolontariatu "Ptakoliczenie z Mazurskim Parkiem Krajobrazowym" - LINK

Reportaż z akcji Biała Wstążka, w której wzięli udział nasi wolontariusze - LINK

Fotogaleria

1 października 2022 r nasi wspaniali Wolontariusze wzięli udział w Pikniku „Powitanie Jesieni”, zorganizowanym przez przedszkole Bajka w Mrągowie. Uczniowie reprezentowali naszą szkołę, przygotowując i prowadząc warsztaty kreatywne, na których dzieci z naszego miasta miały możliwość wykonania jesiennych prac z mas plastycznych (masa solna, masa porcelanowa, glina). Wolontariusze wraz z Panią Anną Romańczyk wykonali strój Pani Jesieni, w którym dzieci mogły się fotografować. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się stoisko, na którym były malowane dziecięce buźki, dlatego nasi Wolontariusze mogli dać upust swoim zdolnościom manualnym oraz wykazali się kreatywnością. Skręcali także balony w różne figurki i kształty i rozdawali je dzieciom. Do wspólnej zabawy z naszymi Wolontariuszami dołączył także Burmistrz naszego miasta. Jesteśmy dumni z naszych Wolontariuszy a ich postawa, zaangażowanie i okazana pomoc są bezcenne i godne naśladowania. Brawo!

"Gdy marzenia się spełniają
 to choroby gdzieś znikają...
 ...choć na chwilę"

W dniu 24 września nasi wspaniali Wolontariusze, wzięli udział w zbiórce charytatywnej na rzecz dzieci nieuleczalnie chorych i zebrali dla  Fundacji Mam Marzenie ponad 640 zł. W ten sposób przyczynili się do spełnienia jednego małego marzenia dla jakiegoś dziecka.

Fundacja Mam Marzenie przekazała na ręce Pani Anny Romańczyk podziękowania dla :

-Dżesiki Bolesty

- Nikoli Wawrzynowicz

- Wiktora Jakubiaka

- Anastazji Bałdygi

- Natalii Walusiak

- Julii Ochocińskiej

- Roksany Lipińskiej

-Gabrieli Belki

-Majki Jakubiak

-Marty Horbik

-Anny Plotnitskiej

-Magdaleny Oleszuk

-Anity Ochocińskiej

-Hani Butkiewicz

za zaangażowanie i bezinteresowną pomoc. Brawo !

2022/2022

W dniach 21.02 -11.03.2022 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Mrągowie prowadzona była zbiórka artykułów dla niemowląt oraz dzieci przebywających w Domu Samotnej Matki w Kętrzynie oraz w Domach dla Dzieci Towarzystwa Nasz Dom w Mrągowie. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wszystkie zebrane artykuły zostały dostarczone do placówek. Bardzo dziękujemy wszystkim Darczyńcom za pomoc i udział w akcji charytatywnej.

Aleksandra Jurowska

Joanna Staszewska

Szlachetna Paczka - magazyn w naszej szkole

W czwartek 02.12.2021 r. w naszej szkole, w budynku SPB odbył się kiermasz na rzecz akcji charytatywnej „Szlachetna paczka” organizowany przez Szkolny Klub Wolontariatu. Uczniowie naszej Szkoły wraz z opiekunami: Katarzyną Siarnacką i Aleksandrą Jurowską, zorganizowali oraz przeprowadzili kiermasz światecznych wypieków. Akcja spotkała się  z bardzo pozytywnym odbiorem, zaś sam kiermasz ogromnym zainteresowaniem wśród społeczności szkolnej. Uzyskana kwota przerosła nasze najśmielsze oczekiwania (1071,19).  Chcielibyśmy po raz kolejny serdecznie Państwu podziękować za udział w akcji. Zachęcamy do dalszego wspierania rodziny P. Ewy objętej pomocą Szlachetnej Paczki poprzez przynoszenie do Szkoły środków czystości, stałych produktów żywnościowych, itp. do 9 grudnia 2021roku.

Opiekunkowie Wolontariatu SPB

Katarzyna Siarnacka

Aleksandra Jurowska

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU

SZKOLNY_KLUB_WOLONTARIATU.mp4

Akcja sprzątania cmentarza 24 10.2021.

Wolontariat.mp4

Akcja - Sprzątanie Świata