BIBLIOTEKA Budynek A Budynek B Budynek C

Biblioteka Szkolna

BIBLIOTEKA

Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 1 w Mrągowie działa w trzech budynkach: A (ul. Bohaterów Warszawy), B (ul. Kopernika 2b) i C (ul. Kopernika 2c). Biblioteka jest integralną częścią szkoły i pełni rolę wyjątkowej pracowni, która kształtuje kulturę czytelniczą uczniów. Rozbudza ich indywidualne zainteresowania oraz wyrabia i pogłębia nawyk czytania i uczenia się. Biblioteka służy uczniom i nauczycielom naszej szkoły. Z księgozbioru mogą korzystać także pracownicy szkoły i rodzice uczniów. W Bibliotece gromadzimy materiały biblioteczne pod kątem potrzeb wychowawczych, edukacyjnych, a także zainteresowań uczniów oraz pracowników szkoły. Prowadzimy także szeroką działalność pedagogiczną, organizujemy konkursy oraz wystawy, a także współpracujemy z Biblioteką Miejską, Biblioteką Pedagogiczną oraz Warmińsko - Mazurską Biblioteką Pedagogiczną w Olsztynie. W bibliotece jest częściowo wolny dostęp do półek i uczniowie samodzielnie wybierają książki do czytania. Mogą przy tym zawsze liczyć na pomoc nauczyciela bibliotekarza. Znajduje się tutaj także kącik czytelniczy do cichej pracy. W ramach lekcji bibliotecznych zapoznaje się najmłodszych czytelników z funkcjonowaniem, regulaminem i ofertą zajęć edukacyjnych. Natomiast w ramach pracy pedagogicznej prowadzone są rozmowy i pogadanki z uczniami poszczególnych klas na temat informacji czytelniczo – medialnej.

BIBLIOTEKA_SP_regulamin.pdf

BIBLIOTEKA_SP_regulamin-zalacznik.pdf