AMBASADOR PRZYJAZNEJ EDUKACJI

LEGO W ŚWIECIE BAJKOTERAPII

Celem kolejnych zajęć LEGO W ŚWIECIE BAJKOTERAPII było rozwijanie sprawności manualnej oraz twórczej wyobraźni. Natomiast celem terapeutycznym było uświadomienie potrzeby przyjaźni, rozwijanie empatii oraz kształtowanie  właściwych stosunków interpersonalnych.

Wysłuchując bajki o pingwinkach dzieci dowiedziały się, że zwierzątka będąc znudzone białym śniegiem, zamarzyły o kolorowym. Ich marzenie się spełniło, spadł kolorowy śnieg więc uradowane zaczęły wspólnie lepić bałwanki, śnieżynki z kolorowego śniegu. Ponieważ u nas śniegu nie ma ☹pingwinki zachęciły uczniów do zbudowania śnieżynek z odpowiedniej ilości kloców (8 kloców po 4 piny i 4 klocki po 8 pinów) i w wybranym przez siebie kolorze. Napotkaną podczas budowy trudnością, była ograniczona ilość kolców. W efekcie jednak powstały piękne kolorowe śnieżynki.

Po wykonaniu zadania uczniowie słuchali dalszej części pouczającej historii a następnie wspólnie, wymieniając opinie i uwagi, doszli do wniosku, że warto mieć przyjaciół a prawdziwa przyjaźń przetrwa wszystko.

Joanna Mankiewicz