Menu2

AMBASADOR PRZYJAZNEJ EDUKACJI

.

 


Lego prezenty dla św. Mikołaja
 

Mikołajki i święta Bożego Narodzenia to czas, na który dzieci w każdym wieku czekają z wypiekami na twarzy. Cały rok myślą nad tym, jakie upominki chciałyby znaleźć pod choinką. Ale czy zastanawialiśmy się kiedyś nad tym czy przygotowanie/wykonanie prezentu jest łatwe czy trudne? Kto robi prezenty dla Mikołaja? 
Otóż prezenty dla Mikołaja zrobili uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w budynku SPB.  Szukając pomysłów na prezenty, a następnie konstruując je z kloców Lego przekonali się, że czasem pojawiają się trudności, jednakże chęć zrobienia Mikołajowi prezentu pomogła im osiągnąć cel. Dzieci zwracając uwagę na potrzeby Mikołaja wymyślały, a następnie budowały fantastyczne prezenty. Wśród pomysłów pojawiły się głównie: nowe sanie, nowy strój, czapka, kubek, super szybkie renifery. 
Myślę, że Mikołaj bardzo się ucieszy z tego, że ktoś o nim pamiętał.

FOTOGALERIA

Joanna Mankiewicz



ZADANIA TEKSTOWE Z KLOCKAMI LEGO

 

Klocki LEGO świetnie sprawdzają się podczas lekcji matematyki. Uczniowie klasy 3 podczas zajęć rozwijających rozwiązywali zadania matematyczne z wykorzystaniem klocków Lego. Dzieci pracowały w grupach, układały treść zadania, przedstawiały rozwiązanie za pomocą klocków, następnie zapisywały odpowiednie działania. Lego okazało się doskonałą pomocą, a rozwiązywaniu zadań towarzyszyła dobra zabawa.

FOTOGALERIA

Malwina Pomorska


                          Chemia z klockami LEGO

Klocki LEGO są przydatne w przedstawianiu równań reakcji chemicznych. Substraty reakcji i produkty reakcji są teraz jasno przedstawione. Porównując je możemy łatwo rozróżnić rodzaj reakcji. Reakcja syntezy, analizy, czy wymiany- jest jasna i klarowna. Uczniowie klas 7 ćwiczyli  ich rozróżnianie, aby później przenieść to na zapisy słowne nazw pierwiastków, czy związków chemicznych. Takie ćwiczenie z klockami Lego było doskonałym utrwaleniem wiadomości - a przy tym dobrą zabawą.

FOTOGALERIA    

Renata Kiśluk


Klocki LEGO na biologii?

Klocki LEGO na biologii? Czemu nie !? Uczniowie klas 5 poznawali budowę komórki roślinnej i zwierzęcej. Aby w przejrzysty sposób zobrazować ich wygląd, postanowiliśmy użyć klocków LEGO. Dzieci z wielkim zapałem pracowały w grupach, wybierały odpowiednie, według swoich ustaleń, klocki w różnych kolorach. Jak wyszło? Oczywiście wspaniale, a budowa komórki na pewno nie sprawi już nikomu kłopotów.

Renata Pisarek

FOTOGALERIA



Matematyka w zabawie Lego

Podczas zajęć rewalidacyjnych ćwicząc umiejętności matematyczne często do osiągnięcia zamierzonego celu wykorzystuję lubiane przez uczniów klocki Lego. Tym razem były pomocne przy usprawnieniu przeliczania.

Uczeń dopasowywał liczby do ilości klocków i odwrotnie ilości klocków do liczby.  Odpowiadał na pytania: ile klocków jest w danym zbiorze? Ile klocków liczy dana wieża? Co się stanie, gdy zabierzemy ze zbioru dwa klocki? A co się wydarzy, jeśli dołożymy do niego jeden klocek? Co trzeba zrobić, aby zbudowana wieża miała taką ilość klocków jaką wskazuje liczba na kartoniku. Uczeń chętnie i z zaciekawieniem wykonywał zadania. Na zakończenie zajęć uczeń wykonał z klocków swoja budowlę.

Joanna Mankiewicz

Za pomocą Lego bardzo łatwo nauczyć dziecko podstaw matematyki – liczenia, dodawania i odejmowania

FOTOGALERIA


FIRST® LEGO® LEAGUE 2020/2021

FIRST® LEGO® league - to międzynarodowy konkurs, który został stworzony, jako wspólna inicjatywa Amerykańskiej fundacji FIRST® (For Inspiration and Recognition of Science and Technology) i LEGO®.  Uczniowie opracowują rozwiązanie problemu związanego z tematem a następnie spotykają się na regionalnych, krajowych i międzynarodowych turniejach, aby rywalizować, współpracować dzielić się wiedzą, porównywać pomysły i prezentować swoje roboty. 

Relacji z tegorocznego konkursu  znajduje się pod linkiem:

   https://www.youtube.com/watch?v=MVct52mALJY    

                                                                    Bijaczewska Paulina    

 


ZAJĘCIA Z LEGO DLA PRZYSZŁYCH UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

Dnia  08.06.2021 r. przyszli pierwszoklasiści Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mrągowie wraz z rodzicami uczestniczyli w spotkaniu, na którym mieli możliwość nie tylko wysłuchania, jakie korzyści daje połączenie nauki z klocami Lego, ale także sami mogli się przekonać jak wiele można zrobić przy użyciu klocków.
 

FILM
http://https://drive.google.com/file/d/1apYE3rLmOkdBAgociI-0o0tjgnYhCTzR/view?usp=sharing

                                                                           Paulina Bijaczewska


ZAJĘCIA Z KLOCKAMI LEGO WEDO

W MŁODZIEŻOWYM DOMU KULTURY   W MRĄGOWIE.

W dniu 25.05.2021 r. w ramach współpracy z innymi placówkami, nauczyciel z naszej szkoły przy współpracy z Panem Mateuszem Bijaczewskim- nauczycielem prowadzącym zajęcia z robotyki w Młodzieżowym Domu Kultury w Mrągowie zorganizowali warsztaty dla uczniów, którzy uczęszczają na zajęcia z robotyki w MDK w Mrągowie. Uczestnicy podczas trwania zajęć poznawali i pracowali na klockach WeDo 2.0. Na co dzień uczestnicy MDK w Mrągowie, pracują na klockach Wedo, Lego Mindstorms EV3 oraz Lego Mindstorms NXT, więc grupa jest bardzo obeznana w klockach. Podczas zajęć uczestnicy budowali dowolne konstrukcje z użyciem gotowych instrukcji lub tworzyli własne projekty.
 

FILM
https://drive.google.com/file/d/16s3qZnXaU260HS7hOaIASraki4wQtEaI/view?usp=sharing

Bijaczewska Paulina



 



ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE I KLOCKI LEGO


W czerwcu na zajęciach logopedycznych klocki lego służyły nam jako pomoce w ćwiczeniach. Wykorzystywaliśmy je na wiele sposobów:
- ćwiczenia oddechowe ze słomą - puzzle,
- budowanie własnych pojazdów oraz nazywanie ich,
- odtwarzanie konstrukcji wg ilustracji na obrazku oraz odczytywanie lub powtarzanie sylab na nich zapisanych,
- budowanie pojazdów, które wydają określone dźwięki,
- budowanie historyjki przyczynowo-skutkowej z utrwalonym słownictwem.

Zarówno młodsi jak i starsi uczniowie mieli wiele zabawy w trakcie zajęć, a ćwiczenia logopedyczne wykonywali "mimochodem". 

 

GALERIA
https://sp1mragowo.edupage.org/album/#gallery/503

 

Anna Lullis, logopeda szkolny



 

MATEMATYKA Z KLOCKAMI LEGO DUPLO

Nauka matematyki nie musi być wcale nudna. Przekonali się o tym  uczniowie klasy 2, którzy podczas zajęć korzystali z klocków lego, aby  na chwilę oderwać się od lekcji .

Celem zajęć było poznanie liczb trzycyfrowych. Uczniowie pracowali w grupach, za pomocą klocków odczytywali liczby trzycyfrowe, a także je  konstruowali i porównywali.  Podczas zajęć uczniowie rozwijali nie tylko umiejętności matematyczne, ale również umiejętność współpracy.
 

GALERIA
https://sp1mragowo.edupage.org/album/#gallery/491

 

 

                                                                  Malwina Pomorska

 


INTEGRACJA SENSORYCZNA
Z KLOCKAMI LEGO

 

 

         W dniach 10-14.05.2021 dzieci uczęszczające na terapię SI brały udział w zajęciach „Integracja Sensoryczna z LEGO”. Celem tych zajęć  było stworzenie dzieciom odpowiednich warunków do odbierania wrażeń zmysłowych pochodzących zarówno z ciała dziecka, jak i z otoczenia zewnętrznego. Zajęcia te polegały na dostarczaniu ich uczestnikom odpowiedniej ilości i jakości bodźców sensorycznych pobudzających poszczególne zmysły do działania. Uczniowie wykonywali zadania które miały na celu usprawnić koordynację wzrokowo- ruchową oraz stymulować  zmysły wzroku i dotyku.
 

GALERIA
https://sp1mragowo.edupage.org/album/#gallery/487

                                                                                                                       Nauczyciele

Integracji Sensorycznej

Aleksandra Jurowska

Marlena Podgórna

Joanna Staszewska

 


HISTORIA PROMETEUSZA 

Z KLOCKÓW LEGO

 

Witamy z kolejną edycją “Mitologicznych wieści”. :-)

Tym razem uczennice z klas 6 do opowiedzenia historii Prometeusza - mitycznego dobroczyńcy ludzkości - postanowiły wykorzystać klocki LEGO.

Praca w grupie polegała na zbudowaniu mitycznego świata Prometeusza z klocków LEGO. Dziewczynki wykazały się wielką pomysłowością, włożyły w ten projekt mnóstwo serca i zapału - koniecznie proszę zwrócić uwagę na detale. Po każdej przebudowie klocków uczennice fotografowały swoją pracę. Kolejnym etapem było ułożenie dialogów, roli narratora, tak, by opowiedzieć historię Prometeusza. Szóstoklasistki nie byłyby sobą, gdyby nie uwspółcześniły mitycznej historii, co wskazuje wyłącznie na kreatywne i otwarte umysły. Kolejnym etapem pracy było zmontowanie filmiku, podłożenie muzyki oraz tekstu. Powstał film na platformie Vidmeo. 

Załączamy zdjęcia ze spotkań online oraz link do gotowego filmu. 

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia. Będzie nam bardzo miło, gdy Wy, Uczniowie naszej szkoły, Rodzice oraz Nauczyciele obejrzycie nasz projekt.
 

 

W projekcie brały udział:

Julia Iwanowicz, kl. 6f

Aniela Bałdyga, kl. 6j

Anna Ropiak, kl. 6j

Link do filmu:

https://vimeo.com/547681089 

 

Koordynacja projektu: Katarzyna Kozłowska



NAUKA PRZEZ ZABAWĘ- UKŁADANIE ZDAŃ
Z KLOCKÓW LEGO


Klocki Lego są fantastyczną pomocą edukacyjną do kształcenia funkcji językowych, nauki czytania oraz do utrwalania pojęć gramatyczno-ortograficznych. Podczas zajęć korekcyjno-kompensacyjnych uczniowie klas I-III układali zdania z rozsypanki wyrazowej na klockach Lego. Zadaniem uczniów było zbudowanie budowli z klocków i ułożenie zdań. Ćwiczenie okazało się bardzo atrakcyjne.

GALERIA
https://sp1mragowo.edupage.org/album/#gallery/485
 

Justyna Bączyk

 




 

 



 

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mrągowie
    ul. Kopernika 2
    11-700 Mrągowo
  • Klasy I-III przy ul. Kopernika 2: 89 742 51 31
    Klasy IV-VIII, 0 i przedszkole przy ul. Kopernika 2C: 89 676 51 01
    Klasy 0-VIII przy ul. Bohaterów Warszawy 4: 89 741 86 80

Galeria zdjęć