EMOCJA

Uczniowie klas 0 – 3 w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mrągowie w roku szkolnym 2020/2021biorą udział w innowacji pedagogicznej pt. „EMOCJA”. Głównym celem projektu jest kształtowanie postaw społecznych u dzieci i młodzieży oraz rozwijanie w dzieciach wiary w siebie i swoje możliwości. Projekt składa się z 5 modułów. Na przełomie września i października nauczyciele wraz z uczniami zrealizowali 1 moduł projektu  pt. „Kreatywność” .

Działania rozpoczęliśmy od wywieszenia na drzwiach informacji o realizacji projektu oraz o module I - kreatywność. Stworzyliśmy Kąciki Emocji w klasach.

Z okazji ,,Międzynarodowego Dnia Kropki” uczniowie ubrali  się w stroje w kropki. Część dzieci przykleiła sobie na ubrania kropki samodzielnie wykonane z papieru. Na początku oraz na końcu zajęć zaznaczaliśmy swoje uczucia na termometrze uczuć. Poznaliśmy definicję kreatywności i wypowiadaliśmy się na ten temat. Wysłuchaliśmy opowiadania ,,Blok rysunkowy”, którego interpretacja sprawiła, że każdy z nas poczuł się wyjątkowy i potrzebny. Dużo radości sprawił nam ,,żywy rysunek” dzięki aplikacji Quiver. Dzieci bardzo chętnie wykonywali wszystkie aktywności.