INNOWACJA PEDAGOGICZNA “EKO - EMOCJA”

INNOWACJA PEDAGOGICZNA “EKOEMOCJA”

Od 28 listopada 2021 r. do 7 stycznia 2022 roku uczniowie klas: 4b, 8c i 8d Szkoły Podstawowej przy ul. Bohaterów Warszawy realizowali zagadnienia
II MODUŁU Innowacji Pedagogicznej “Eko - emocja”.

W tym module nasi uczniowie rozwijali swoje umiejętności w Krainie Wyobraźni.

Dzięki bogatym i interesującym materiałom mieliśmy możliwość popracować nad pobudzeniem wyobraźni twórczej, fantazji i kreatywności oraz motywowaliśmy uczniów do aktywności, zaangażowania podczas zajęć.

Tak jak w module I i tym razem mieliśmy do wykonania zadania ekologiczne. Oto, co wybraliśmy:

• wzbogacanie kącików przyrody - zbieranie darów jesiennych;
  • tworzenie postaci z kasztanów, żołędzi i jarzębiny;
  • zaprojektowanie drzewa smutnego i wesołego na podstawie wiersza R. Pisarskiego “Zielone serce”;
  • zorganizowanie zbiórki karm dla zwierząt leśnych i do schronisk;
  • wykonanie ekologicznych ozdób świątecznych.

Nasi uczniowie świetnie i z ogromnym zaangażowaniem podeszli do porównania człowieka kreatywnego z osobą pozbawioną wyobraźni. Pracując w grupach uczniowie wykonali plakaty i omówili najważniejsze cechy obu postaw.

Świetnie się bawiliśmy realizując materiał z MODUŁU II - zapraszamy do obejrzenia zdjęć :)

M. Chorążewicz, I.Pielach, A. Dziewiacień