Projekt edukacyjny klasy 5c i 5e

Dwie klasy piąte rozpoczynają projekt edukacyjny "W Mrągowie na ulicy Mrongowiusza", który będzie trwał dwa miesiące (marzec i kwiecień 2022r.).

Celem projektu jest przybliżenie uczniom historii naszego miasta oraz poznanie jego współczesnego oblicza. Uczestnicy zostaną podzieleni na grupy, a każdy zespół w ciągu tygodnia opracuje swoje zagadnienie, które posłuży kolejnym.

Piątoklasiści będą pracować metodą webquestu, czyli będą opierać swoje poszukiwania o zasoby internetowe.

Punktem wyjścia dla naszych uczniów będzie poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, dlaczego w nazwie naszego miasta mamy "ą", natomiast ulicę Mrongowiusza zapisujemy z "on".

Odpowiedzi na te pytania znajdą w sieci, rozmawiając z mieszkańcami Mrągowa, korzystając z dostępnych publikacji.

Naszą pracę można obserwować pod poniższym linkiem:

opiekunki projektu

Anna Lullis