Z wizytą w Kętrzynie …

W czwartek 24. lutego 2022 roku chętni uczniowie klas 8a, 8b, 8c i 8d Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Bohaterów Warszawy wybrali się na wycieczkę do muzeum w Kętrzynie. Ta wyprawa była kolejnym etapem realizowanej w szkole innowacji pedagogicznej z historii. Uczniowie pod opieką nauczycieli wybrali się na niezwykle inspirującą wycieczkę, której głównym celem był zamek w Kętrzynie.

Zanim jednak rozpoczęliśmy zwiedzanie obiektu nasz przewodnik zaprosił nas
na warsztaty terenowe, podczas których mieliśmy okazję zobaczyć fragmenty murów obronnych, jak również miejsce, gdzie płynęła fosa.  Podczas naszego wypadu zwiedziliśmy również Kościół św. Jerzego - tę niezwykłą budowlę,która przetrwała najazdy.

Będąc już w zamku obejrzeliśmy wystawę pt.: “Cenne bezcenne dziedzictwo artystyczne XVI - XIX wieku, zdrowia i higiena w średniowieczu”. Chociaż na chwile mogliśmy “przenieść się w czasie”, a niezwykłe opowieści przewodnika zainspirowały nas do poszerzania wiedzy. Na koniec obejrzeliśmy film na temat historii Kętrzyna na przestrzeni dziejów.

To był niezwykły dzień, dzięki któremu mogliśmy poznać historię niewielkiego miasteczka Kętrzyn, leżącego w sąsiedztwie Mrągowa. Nasi uczniowie byli bardzo zadowoleni z wyjazdu do Kętrzyna, chętnie współpracowali ze sobą i przewodnikiem podczas warsztatów. Zachęcamy wszystkich do takiej wycieczki! A poniżej kilka zdjęć z naszego wypadu :)

organizatorzy

M. Chorążewicz, I.Pielach, M. Przybysz