Kraina Mocy Słów

Realizując innowację pedagogiczną EKO EMOCJE przenieśliśmy się wraz z uczniami klas: 4B, 8C i 8D do Krainy Mocy Słów. Ten moduł, tak jak poprzednie, obfitował w ciekawe doświadczenia, a nasi uczniowie chętnie angażowali się w każde zaproponowane przedsięwzięcie. W tym module skupiliśmy się przede wszystkim na rozwijaniu umiejętności funkcjonowania społecznego poprzez rozwój kompetencji komunikacyjnych, życzliwość oraz wrażliwość na potrzeby innych. Mówiliśmy o tym, jak istotną rolę odgrywa poszanowanie dla odmienności i otwartości. Jak ważna jest w naszym życiu empatia.

W Krainie Mocy Słów - czyli w module 3, uczniowie realizowali następujące zadania:

→ opieka nad  ptakami zimą - dokarmianie ptaków znajdujących się niedaleko szkoły, a także tych z naszych podwórek :)

→ wzbogacanie kącika relaksacyjnego w szkole - wspólne spędzanie czasu w kąciku relaksacyjnym;

→ zielony ogródek - mała hodowla roślin założona w sali.

Już niebawem krótka relacja z realizacji MODUŁU 4.

Zapraszamy do fotogalerii :)

nauczyciele prowadzący

Ilona Pielach