Rekonstrukcja historyczna w szkole - ożywiamy historię

Od 1 października 2021 roku do 15 czerwca 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Bohaterów Warszawy będzie prowadzona  INNOWACJA PEDAGOGICZNA pt.: “Rekonstrukcja historyczna w szkole - ożywiamy historię.

W innowacji udział biorą chętni uczniowie klas ósmych.

Spotkania, podczas których będzie realizowana innowacja, będą odbywały się w ramach zajęć pozalekcyjnych.

Niniejsza innowacja ma na celu propagowanie wiedzy historycznej w ujęciu regionalnym i ogólnoeuropejskim z wykorzystaniem metod aktywizujących.

Ma ona zachęcić i zmotywować uczniów do pogłębiania wiedzy z zakresu historii regionu, obyczajów i kultury naszych przodków. Wspólnie z uczniami spróbujemy „ożywić historię, ukazać ją jako żywy proces, a nie tylko książkową wiedzę.

Już niebawem wyruszymy do Działdowa - śledźcie nasze poczynania, zdjęcia pojawią się na stronie szkoły zaraz po naszej wspaniałej wyprawie :)

Nauczyciele prowadz
ący: