ZDALNA SZKOŁA ZDALNA SZKOŁA+

CENTRUM PROJEKTÓW POLSKA CYFROWA

ZDALNA SZKOŁA+

KOLEJNE PIENIĄDZE NA SPRZĘT KOMPUTEROWY DLA UCZNIÓW

Został rozstrzygnięty drugi, od czasu ogłoszenia na terenie Polski stanu zagrożenia epidemicznego, konkurs organizowany przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, w którym JST mogły uzyskać 100% dofinansowanie na zakup sprzętu komputerowego umożliwiającego realizację zdalnych lekcji uczniom wykluczonym cyfrowo.

CPPC znalazło kolejne oszczędności z Funduszy Europejskich, z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, które postanowiło przeznaczyć na zakup sprzętu dla uczniów z rodzin wielodzietnych. Łącznie z programem #zdalnaszkoła CPPC przeznaczyło 366 mln PLN na walkę z wykluczeniem cyfrowym uczniów.

Druga partia laptopów (33 sztuki) trafiła do mrągowskich szkół. Szkoła Podstawowa nr 1 otrzymała 16 laptopów. Laptopy wypożyczane są w pierwszej kolejności rodzinom ubogich z minimum trojgiem dzieci.

Szkoła otrzymała łącznie 31 laptopów.

Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Czerwiec 2020 r.