Instrukcja korzystania z BIP

MENU PRZEDMIOTOWE

Zgodnie z § 9.3 Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej - strony podmiotowe Biuletynu Informacji Publicznej Zespołu Szkół nr 1 w Mrągowie - prowadzone są w formie wydzielonej części witryny ww podmiotu.

Do nawigacji po stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej służy zakładka BIP umieszczona w lewym menu oraz w prawej górnej części strony internetowej. Po wciśnięciu zakładki BIP wyświetla się strona główna Biuletynu Informacji Publicznej Zespołu Szkół nr 1 w Mrągowie.

Jest ona podzielone na podkategorie, które grupują informacje z poszczególnych działów tematycznych. Podkategorie umieszczone są w górnej środkowej części ekranu (koloru niebieskiego na białym tle) i występują one w formie aktywnych przycisków.

Po wskazaniu kursorem myszy nazwy podkategorii, kursor przyjmuje kształt dłoni a nazwa podkategorii zmienia kolor na czarny i zostaje podkreślona.

Po wciśnięciu lewego przycisku myszy informacje zapisane w danej podkategorii wyświetlają się w postaci informacji docelowej w środkowej części ekranu.

Jeżeli do słowa lub wersu podłączona jest szersza informacja, słowo to lub wers są podkreślone, a po wskazaniu kursorem myszy przybiera on postać dłoni. Po „kliknięciu” na podkreślonym słowie lub wersie nowe informacje wyświetlane są w postaci kolejnego podmenu lub jako nowa strona internetowa.

MODUŁ WYSZUKUJĄCY

W celu znalezienia informacji na stronach przedmiotowych BIP oraz strony internetowej Zespołu Szkół nr 1 należy najechać kursorem myszy na lupkę, znajdującą się w prawym górnym rogu strony. Po najechaniu na obrazek z lupką kursor myszy przyjmuje kształt dłoni. Po wciśnięciu lewego przycisku myszy na ikonie lupki  wyskakuje puste pole do którego można wpisać szukane słowa. Po wporwadzeniu zestawu słów (analogicznie do wyszukiwarki Google) należy wcisnąć "Enter" lub kliknąć myszą ikonę lupki.

Wytworzył Joanna Jamrozik 2016-02-29
Udostępnił Joanna Jamrozik 2016-02-29